XtGem Forum catalog

Kancelaria Upadłość Konsumencka

https://troutiraq48.werite.net/post/2021/11/08/Kancelaria-Upad%C5%82o%C5%9B%C4%87-Konsumencka
https://zenwriting.net/gibbs40siegel/kancelaria-upadlosc-konsumencka
Kancelaria Upadłość Konsumencka
http://sweeneypeterson31.bravesites.com/entries/general/kancelaria-upad%C5%82o%C5%9B%C4%87-konsumencka
https://writeablog.net/pontoppidanstefansen47/kancelaria-upadlosc-konsumencka-nwvh

Kancelaria Upadłość Konsumencka Upadłość konsumencka faktyczne wskazówkiAnalizując fora o problematyce finansowej i kredytowej coraz to systematyczniej możemy się natknąć na pytanie, co to jest upadłość konsumencka. W tym krótkim artykule postaram się rzucić nieco światła na powyższe zagadnienie. W zwykłych słowach możemy, bowiem mówić o przeprowadzeniu bankructwa. Instytucja ta była znana już wcześniej w naszym systemie prawnym, ale do tej pory mogły z niej korzystać tylko podmioty prowadzące firmę (np. spółki z ograniczoną odpowiedzialnością). W obecnej chwili (a dokładniej z końcem grudnia 2009 r.) o ogłoszenie upadłości mogą się starać również osoby indywidualne - konsumenci.

Jednakże, aby upadłość konsumencka stała się faktem każda jednostka, która się o nią stara musi spełnić wiele przesłanek. Po pierwsze pozostaje wykazać, iż jesteśmy niewypłacalni (oznacza to, że ze swoich dochodów nie jesteśmy w stanie spłacać naszych comiesięcznych zadłużeń - doskonały przykład osób, które zaciągnęły sporo deklaracji i kwoty rat przewyższają pozyskiwane dochody). W następnej kolejności w treści uzasadniania wnioski, jaki będziemy wnosić w sądzie należy wskazać, że zadłużenie powstało w sposób przez nas niezawiniony, np. padliśmy ofiarą oszustwa albo pożyczek o lichwiarskim charakterze.

Upadłość konsumencka to zagadnienie rzeka i przy wnoszeniu właściwego wniosku potrzebna jest specjalistyczna wiedza. Wobec tego poprawnym rozwiązaniem jest korzystanie z pomocy fachowego pełnomocnika w osobie adwokata lub radcy prawnego.
Back to posts
This post has no comments - be the first one!

UNDER MAINTENANCE